Nasi trenerzy

WOJCIECH ŁUKOMSKI

Licencjonowany trener PZT (uprawnienia międzynarodowe ITF), były zawodnik AZS AGH i MKPS Stal Mielec. Absolwent Akademii Górniczo- Hutniczej w Krakowie, inżynier akustyk. Ukończył Krakowską Szkołę Masażu z tytułem Technik Masażysta.

Wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą zdobył w Akademii tenisowej Krak Tenis. W czasie kariery trenerskiej współpracował z zawodnikami rywalizującymi w turniejach organizowanych przez Polski Związek Tenisowy. Stale podnosi swoje kwalifikacje biorąc udział w konferencjach i szkoleniach tenisowych.

PIOTR GRĘDA

Przygodę z tenisem rozpoczął w wieku 10 lat w Klubie tenisowym – KS Nadwiślan – Kraków.

Od 2006 członek PTR, ukończył kurs instruktorski na Kortach USTA Flashing New York, Certification- Associate Instuctor, Testing Staff: Bogdana Romańska gdzie również doskonalił swoje rzemiosło tenisowe. W kolejnych latach nauczyciel tenisa na kortach w Gubinie oraz w Clubie TC Blau – Weiss Guben Niemcy. Od 2014 roku zawodnik ligowy w CTV - 92 Cottbus Niemcy.

W 2019 ukończył kurs PZT – Certyfikat ITF Coaching z tytułem – Instruktor Tenisa. Obecnie swoje bogate doświadczenie wykorzystuje podczas nauki tenisa ziemnego na różnych poziomach zaawansowania w Rudawa Tennis Club. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje biorąc udział w konferencjach i szkoleniach tenisowych.
 

PAWEŁ LEJA

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Licencjonowany trener tenisa PZT (ITF). Nauczyciel akademicki w Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

W latach 2013-2022 trener sekcji tenisa AZS UP Kraków, z którą zdobył drużynowo brązowy medal Akademickich Mistrzostw Małopolski kobiet i mężczyzn oraz dwukrotnie brał udział w turnieju półfinałowym Akademickich Mistrzostw Polski z drużyną męską. Obecnie trener sekcji tenisa AZS CMUJ Kraków oraz UKS BESKID Mszana Dolna. Prowadzący i koordynator wielu obozów oraz półkolonii tenisowych a także turniejów. Od 2007 do 2009 pracował w klubach tenisowych w Niemczech TC Kempten oraz TSV Kotern.

Poza tenisem pasjonuje się piłką siatkową (trener II klasy) - z siatkarzami AZS UP Kraków zdobył wiele medali Akademickich Mistrzostw Małopolski oraz Akademickie Wicemistrzostwo Polski. Z sekcją narciarsko-snowboardową (również trener II klasy) zdobył ponad 16 medali Akademickich Mistrzostw Polski, w tym złoto drużynowo oraz indywidualnie. Uczestnik wielu kursów oraz konferencji szkoleniowych z zakresu tenisa.

Stale podnosi swoją wiedzę szczególnie z zakresu pracy nad motoryką, przygotowania fizycznego oraz koordynacyjnych zdolności motorycznych.