Nasze korty tenisowe

Rudawa Tennis Club to obiekt sportowy ściśle związany z tenisem. Na ogrodzonym i zabezpieczonym terenie znajduje się hala tenisowa wraz z 25 miejscami parkingowymi. Głównym zadaniem hali tenisowej jest eliminacja warunków atmosferycznych takich jak: wiatr, słońce, deszcz. Wewnątrz hali znajdują się korty o dywanowej nawierzchni oddzielone bezpieczną siatką.

Zalety nawierzchni dywanowej

  • Wykładzina pokryta granulatem, który zapewnia właściwości poślizgowe nawierzchni
  • Zapewnia ochronę stawów oraz wysoki komfort przemieszczania się podczas gry (szczególnie podczas biegu)
  • Dostosowana zarówno dla tenisistów zaawansowanych jak i hobbystycznych
  • Równe i przewidywalne odbicie piłki od podłoża
  • Estetyczny wygląd
  • Przyjemny w dotyku welur
  • Brak kurzu i zabrudzeń odzieży

Doskonałe warunki

Nawierzchnia dywanowa jest przeznaczona zarówno dla zawodowych tenisistów, dobrze wyszkolonych amatorów, ale też graczy na samym początku tenisowego rozwoju – uniwersalność jest tu ogromną zaletą.

W porównaniu do kortów ceglastych takie podłoże zapewnia równe i przewidywalne odbicie piłki od podłoża. Gra staje się szybsza, dynamiczna, ponieważ dywan nie odbiera piłce aż tyle energii początkowej. To stwarza doskonałe warunki nie tylko do rozgrywania meczów, ale też do kompleksowego treningu i rozwoju tenisowego.

Udogodnienia

Dla korzystających z kortów przygotowaliśmy kompleksowe zaplecze sanitarne z przestronnymi szatniami (damską i męską) wyposażonymi w prysznice i toalety.

Trybuna wewnątrz hali w bezpośrednim sąsiedztwie kortów umożliwia rodzicom obserwowanie swoich dzieci podczas treningów. Dodatkowo do dyspozycji naszych klientów pozostawiamy przytulną poczekalnie z wygodną sofą, bezpłatnym dostępem do wi-fi,

Korty zewnętrzne

Na terenie obiektu znajduje się również kort zewnętrzny pokryty igłową nawierzchnią dywanową wypełnioną piaskiem ceramicznym tzw. mączka syntetyczna.

Korty tenisowe w obiektywie