Sauny

Sauna infrared

Sauna infrared

Temperatura: 45°C - 60°C
Wilgotność: 5 % - 25%
Czas przebywania: 20 - 30 min

Organizm w kabinach na podczerwień rozgrzewany jest od wewnątrz. Promieniowanie podczerwone wnika w głąb ciała nawet do 4 cm. pobudzając krążenie krwi, wywołując intensywne pocenie. Jednocześnie aż 80% energii zostaje przetworzona na ciepło wewnątrz ciała, zaledwie 20% ogrzewa przestrzeń kabiny, co wyjątkowo podnosi wydajność użytkowania. W saunie IR źródłem ciepła są lampy (zwane promiennikami) wytwarzające promieniowanie podczerwone podobne do słonecznego pozbawionego jednak szkodliwych promieni UV. Temperatura w saunie wynosi 45ᵒ -60ᵒ, dzięki czemu nie obciąża serca ani krążenia.

Sauna fińska

Temperatura: 85°C -95°C
Wilgotność: 5% - 15%
Czas przebywania: 10 - 15 min.

Regularne korzystanie z sauny wpływa korzystnie na stan skóry, wzmacnia układ krwionośny i serce, pomaga zrelaksować mięśnie i usunąć z organizmu toksyczne substancje, zwiększa odporność, przynosi ulgę w chorobach i kontuzjach mięśni, stawów i kości, a także w dolegliwościach oddechowych. Jest także doskonałym sposobem na regenerację i ma właściwości profilaktyczne.

Działanie wysokiej temperatury naprzemiennie z niską uspokaja i odpręża a sama atmosfera sauny sprzyja relaksowi i wyciszeniu.

Jeden seans powinien trwać około 10 -15 minut po czym powinniśmy schłodzić się pod zimnym prysznicem i odpocząć. Zaleca się dwa – trzy takie cykle.

Sauna fińska